skip to Main Content

Senát zasedá v novém


Ruku v ruce se stěhováním fakultních pracovišť a kateder do rekonstruované budovy na Křížkovského 10 přichází změny i pro Akademický senát Filozofické fakulty UP. Rekonstrukce se totiž dočkala i zasedací místnost, ve které se senát pravidelně scházel.

Po dobu exilu na tř. Svobody 26 senát zasedal bez možnosti streamování, a sice v místnosti, která nebyla zcela uzpůsobena pro případné početnější návštěvy.

Nová zasedačka, o kterou se AS FF dělí s Vědeckou radou fakulty, je vybavena moderní audiovizuální technikou, která pomocí tří kamer, několika reproduktorů a mikrofonů dovoluje přenášet online jednání senátu v nejlepší kvalitě. Nové zázemí také dovoluje pořádání video konferencí a podobných meetingů.

Stejně jako celá budova je i nová zasedací místnost projektována tak, aby docházelo k co nejmenším energetickým ztrátám. Topení v místnosti reaguje na otevřená okna snížením vytápění. Instalována byla také klimatizace, zastínění oken pomocí rolet nebo také několik stolních přípojek k internetu a elektřině.

V zasedací místnosti je obvykle 37 míst k sezení, mobilní inventář však dovoluje uspořádání zasedačky změnit a přidat další židle pro zájemce o jednání AS FF, které je veřejné.

Jak místnost vypadá v reálném provozu můžete zjistit sami, stačí zavítat na nejbližší jednání senátu, které se bude konat 4. dubna od 13:00. Zasedačku 2.25 najdete ve 2. patře zadního traktu budovy.

Těšíme se na Vás.

Back To Top